ما زندگی را ساده گرفته ایم!

من فکر میکنم اگر در بیست سالگی شماتت پیرمردها را بشنوم، بهتر از این است که خودم پیر بشوم و با گونه های چروک افتاده و دهان بی دندان دستم را روی چوب عصا بکشم و با خودم بگویم: ای دل غافل، من روزگاری بیست ساله بودم، پر از انرژی، پر از عصیان! پر از سرپیچی و لجبازی.

کدام از ما در بیست سالگی میدانیم طلوع آفتاب یعنی چه و آنرا با گوشت و پوستمان درک کرده ایم؟ صبح زود به قله کوه رفته باشیم و دو ساعت به تماشای طلوع بنشینیم و دلمان غنج برود؟ کدامیک از ما؟ چندبار؟

کدامیک از ما در بیست سالگی عشق را به راستی و صداقت تجربه کرده ایم؟ و خودمان را بیهوده در تنفسی چرکین از یک رابطه نامعلوم و هوس آلود نینداخته ایم و به عشقمان لباس حقیقت پوشاندیم و عطر زندگی بر آن افشاندیم؟ 

از اولین کتابی که خوانده ایم چه خاطره ای داریم؟ چند خط از آنرا در دفترمان نوشته ایم؟ چقدر از آن را به یاد داریم؟

چندبار زیر باران رقصیده ایم؟

امشب تب داشتم. چشم هایم گرم شده بود و نزدیک بود خوابم ببرد که همسایه نعره زد: بچه نشسته توی ماشین و در را روی خودش قفل کرده! عجب غلطی کردم این توله سگ را پس انداختم!

من با سردرد و بیماری از خواب پریدم. از خودم متنفر بودم که ناگهان صدای باران را شنیدم. آه عزیزدلم! آب بود روی آتش. صدای قطره های درشتش که روی ایوان میریخت به من حال خوشی داد و «باد بالش را به پشت شیشه میمالید». از رخت خواب بلند شدم و با هذیان به سمت در رفتم. دستم را به نشانه رقص باز کردم و زیر باران دور خودم چرخیدم. صورتم از خنکی قطره های باران مورمور میشد که حس کردم آسمان از هم باز شد و جای باران، ته مانده باد چند دقیقه پیش شروع به وزیدن کرد. تب و لرز!

خودم را به سرعت در اتاق گذاشتم و بخاری را زیاد کردم. جوانی کجایی؟ به راستی من چندبار تو را زیر باران عید رقصانده ام؟

+پی نوشت: من با این آهنگ زیر باران بودم:

دریافت
حجم: 4.55 مگابایت
توضیحات: Hier encore Charles Aznavour

آهنگ فرانسوی شارل ازنوور به نام همین دیروز. در آهنگ خواننده با حسرت میگوید: من بیست سال داشتم! و از حسرتش در این سن و سال پیری در مورد احساسات و شگفتی ها و تازگی ها میگوید.

نقدا با همین توضیح بهش گوش بدید. عمری باشد کامل ترجمه میکنم.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

طراحی وب سایت وب اور فرشته ی زیبای من Josiahghzf6 Page Cody دانلود برنامه اندروید و موبایل تولید کننده منبع کویل دار هارمونی باران Mr.Electron گلد ادیوس برگزار کننده تورهاي کوير